PROVOZ NEPŘERUŠEN - děkujeme, že jste s námi

Jak vybrat veslovací trenažér

 

Pokud se rozhodujete o možných formách domácího posilování, mějte na paměti, že veslovací trenažér poskytuje jedno z nejlepších cvičení celého těla. Procvičíte horní a spodní část těla, břišní svaly, a to pouze během jednoho pohybu. To z těchto posilovacích strojů činí jeden z nejefektivnějších způsobů cvičení z pohodlí domova. Cvičení na veslovacím trenažéru má také nespočet zdravotních benefitů jako jsou zvýšená svalová síla, zlepšení fyzické kondice, tolik požadované hubnutí a především pak cvičení kardiovaskulárního systému. Existují různé typy veslovacích trenažérů. Při nákupu byste měli zvážit typ mechanismu, velikost a cenu.

vzduchovy_veslovaci_trenažér_concept2_proteinbar.cz

 

1. Typ mechanismu (hydraulický, magnetický, vodní a vzduchový) 

Vyberte takový veslovací trenažér, který vzhledem k mechanismu odpovídá vašim požadavkům. Hydraulický a magnetický mechanismus se hodí pro ty, kteří chtějí cvičit celé tělo, ale neplánují se věnovat veslování naplno. Hydraulické veslovací trenažéry šetří místo, magnetické veslovací trenažéry jsou zase velice tiché. Vzduchové a vodní veslovací trenažéry jsou vhodné pro ty, kteří aktivně trénují a chtějí se veslování věnovat naplno, neboť tyto typy strojů se nejblíže podobají reálnému pocitu z veslování. Vzduchové veslovací trenažéry umožňují agresivní trénink, zatím co vodní se nejvíce podobají skutečnému zážitku z veslování. Vzduchové a vodní veslovací trenažéry umožňují hladší průběh celého pohybu.

Hydraulický veslovací trenažér:

Tato konstrukce je rozměrově menší, což je výhodou při užívání v menších bytech. Nevýhodou ale je minimální možnost nastavení zátěže a krátký pojezd. Tento typ velovacích trenažerů patří mezi levnější varianty a v nabídce jej najdete do 10 000 Kč.

Favorit_kettler_proteinbar.cz

 Magnetický veslovací trenažér:

Tento typ veslovacího trenažéru je nejrozšířenější na českém trhu. Výhodou je jednoduchá nastavitelnost zátěže. Konstrukce je pevnější a veslování napodobuje reálné veslování na veslici. U tohoto trenažéru se setkáte s manuálním a elektronickým ovládáním. Při manuálním ovládáním nastavujete zátěž pomocí otočného kolečka, při elektrickém ovládání pomocí počítače s možností většího množství stupňů zátěže.

magneticky_veslarsky_trenazer_proteinbar.cz

Video od psolečnosti KETTLER Vás provede cviky, které je možné provádět s magnestickým veslovacím trenažere:

Vodní veslovací trenažér:

Tento typ veslovacího trenažéru je velmi populární právě kvůli svému netradičnímu vzhledu. Průkopníkem v tomto směru je značka FIRSTDEGREE. Jako odporové médium slouží voda, která se nachází v plastovém bubnu. Tento buben je rozdělen na 2 části. V jedné z částí se nachází lopatky, které vytvářejí odpor. Voda se pak při veslování přelévá z jedné části do druhé. Výhodou je přirozený pohyb a pocit veslování jako na opravdové vodě. Nevýhodou je ale vyšší hlučnost vlivem pohybu lopatek od lopatek.

vodni_veslarsky_trenazer_first_degree_proteinbar.cz

 Vzduchový veslovací trenažér:

Tento typ veslovacího trenažéru je mezi sportovci velmi oblíbený. Jako odpor slouží setrvačník, který je po obvodu osazen lopatkami. Zátěž si nastavujete pomocí počítače a při veslování uslyšíte zvuk jako při klasickém veslování, navíc vítr z lopatek Vás pak příjemně ovívá. Tyto trenažéry mají velmi stabilní a kvalitní konstrukci s dlouhým pojezdem a jsou tedy vhodné pro jakkoli vysoké postavy. Mezi absolutní špičku v dané kategorii patří například model Visionfitness AR 700.

proteinbar.cz_veslarsky_stroj_1

 

2. Velikost:

Jedním z důležitých kroků při výběru veslovacího trenažéru je si přesně uvědomit a stanovit, kam trenažér doma umístíme. Velikosti jednotlivých typů trenažérů se samozřejmě liší. Dále při svém rozhodování zahrňte váhu samotného stroje, pokud víte, že budete stroj pravidelně posouvat. Váha veslovacího trenažéru se může pohybovat od 16 do 45 kg. Některé veslovací trenažéry lze složit a minimalizovat tak prostor, který mohou zabírat, když je zrovna nepoužíváte. Zpravidla větší a těžší veslařské stroje nabízejí více funkcí, lze ale také najít menší a lehčí varianty, které naprosto dokonale vystačí pro domácí cvičení.

 

3. Cena:

Vyberte takový veslovací trenažér, u kterého víte, že využijete všechny jeho tréninkové funkce. Většina veslovacích trenažérů počítá rychlost, vzdálenost a čas. Extra funkce mohou zahrnovat kalkulaci průměrně spálených kalorií, počet záběrů za minutu, nebo třeba vestavěné měření srdeční aktivity. Extra funkce pochopitelně znamenají vyšší cenu, proto Vám právě uvědomění si, o jaké funkce máte vlastně zájem, pomůže stanovit, jaké cenové rozpětí se vás týká.

 

Provozovatel webu Orthon partners s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.